طرح درس سالانه آمادگی دفاعی متوسطه
فعالیتهای و موارد لازم |
هدفهای کلی |
موضوعات و عنوان درسها |
فصل های کتاب |
هفته ها |
ماهها |
معرفی مجلات کتب مرتبط با موضوع دفاع از کشور و استخراج سایت هایی توسط دانش آموزان |
آشنایی دانش آموزان با جایگاه و هدف های این درس در مدرسه شما |
معارفه با دانش آموزان و معرفی درس |
|
اول |
مهر |
آماده سازی ذهن دانش آموزان با کتاب |
اعلام مقرارت کتاب درسی و ضوابط نمره آخر ترم |
اول |
دوم | ||
آشنایی با مفهوم امنیت |
امنیت پایدار : ص 2 و 3 |
اول |
سوم | ||
آشنایی با مصداق های امنیت |
بحث امنیت پایدار و انواع امنیت |
اول |
چهارم | ||
استخراج خبرهای تجاوز های مربوط به قدرت های بزرگ علیه کشورهای کوچک |
آشنایی با نحوه امتحان گرفتن این درس |
امتحان دوره ی دروس داده شده |
- |
|
|
معرفی انواع تهدیدهای خارجی |
ادامه مبحث امنیت پایدار |
اول |
اول |
آبان | |
درک موقعیت کشورمان در جهان |
معرفی تهدیدهای خارجی |
اول |
دوم | ||
اندازه گیری سطح درک و فهم موقعیت دفاعی دانش آموزان |
پرسش از درس هفته گذشته |
اول |
سوم | ||
ایجاد انگیزه در دفاع از خطرات جنگ نرم |
درس تفاوت های اساسی تهدید تهاجم و صلح |
اول |
چهارم | ||
|
|
|
- |
|
|
کنفرانس در خصوص بسیج در کشورهای دیگر و سابقه تاریخی آن با استفاده از کتابهای تاریخی و مجلات اوایل انقلاب – بررسی قرارداد الجزایر |
معرفی اهداف بسیج |
بسیج مردمی |
دوم |
اول |
آذر |
معرفی اهداف بسیج |
تاریخچه بسیج در کشورهای دیگر |
دوم |
دوم | ||
ارائه مصداق های عملی خارجی |
تفکر بسیجی و آفات آن |
دوم |
سوم | ||
آشنایی با علل آغاز تجاوز صدام |
دفاع مقدس و حمایت استکبار جهانی |
سوم |
چهارم | ||
مطالعه پیام امام و مقام معظم رهبری در باره فتح خرمشهر و مقایسه دستاوردهای دفاع ما با تجاوز ها و جنگ های مشابه در سطح دنیا و نمایشگاه عکس دفاع مقدس |
آشنایی با فتح خرمشهر و حماسه آفرینی رزمندگان |
فتح خرمشهر و تاثیر آن به ادامه دفاع |
سوم |
اول |
دی |
بالا بردن سطح غرور ملی و عزت نفس نوجوانان و عرق ملی |
پذیرش قطعنامه و دستاورد های دفاع مقدس |
سوم |
دوم | ||
|
امتحانات |
|
سوم | ||
انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان امروز |
معرفی هجرت و جهاد و راهیان نور |
چهارم |
چهارم | ||
زمینه حضور در اردوهای راهیان نور توسط مدرسه یا مسجد محل یا نمایش فیلم سفرنامه های راهیان نور برای دانش آموزان مسابقه خاطره نویسی راهیان نور – برگزاری جلسه دعای توسل و زیارت عاشورا |
همانند سازی و الگو پذیری با قهرمانان دفاع مقدس |
آشنایی با اماکن مهم رزمی جنوب و غرب کشور |
چهارم |
اول |
بهمن |
ایجاد روحیه فداکاری و ازخودگذشتگی |
اسوه های صبر و مقاومت دفاع مقدس |
پنجم |
دوم | ||
بالا بردن سطح باورهای دینی وجوانان |
آشنایی با زندگی ائمه معصومین |
پنجم |
سوم | ||
معرفی اسوه های صبر و مقاومت در دوران معاصر |
زندگی دکتر چمران وحسین خرازی |
پنجم |
چهارم | ||
بررسی نقش هشت سال دفاع مقدس در اقتدار دفاعی کشور |
تفهیم مفهوم اقتدار فرد یا حکومت در ذهن دانش آموزان |
اقتدار دفاعی ؟ منابع اقتدار ؟ اقتدار چیست ؟ معنی اقتدار در لغت نامه |
شش |
اول |
اسفند |
بررسی شکار هواپیمای فوق تخصصی جاسوسی آمریکا توسط یگان سایبری سپاه پاسداران |
بالا بردن سطح باورهای ملی دانش آموزان از لحاظ تولید صنایع دفاعی کشور |
مقایسه اقتدار دفاعی قبل از پیروزی انقلاب و پس از پیروزی انقلاب و نقش مردم |
شش |
دوم | |
مشاهده و یادگیری نحوه استفاده از لوازم حفاظت کننده از فرد |
مجموعه روش ها و مهارت های مصون ماندن فرد از خطر آسیب دشمن و عوارض طبیعی |
مهارت های فردی در دفاع و رزم 1- شناسایی عوارض زمین : طبیعی - مصنوعی |
هفت |
سوم | |
تمرین های عملی در محل کلاس و مدرسه |
افزایش توانمندی محافظت از خود به دانش آموزان |
آموزش جهت یابی جغرافیایی در روز و شب و دستگاه وتخمین مسافتGPS |
هفت |
چهارم | |
|
|
|
|
|
فروردین |
|
|
|
|
| |
آموزش روش صحیح باز و بسته کردن سلاح انفرادی بصورت عملی در اردوی عملی |
بیان ویژگی ها و چگونگی استفاده از سلاح انفرادی |
آشنایی با سلاح انفرادی بصورت تئوری و باز و بسته کردن سلاح ( تئوری ) |
هفت |
سوم | |
شناسایی وسایل و ابزار تهاجم فرهنگی |
آشنایی با اهداف جنگ نرم توسط دانش آموزان برای مقابله به موقع با آن |
جنگ نرم – جامعه هدف – ابزار تاثیر گذاری یا رسانه های جمعی |
هشت |
چهارم | |
بررسی و ثبت شبکه ها و برنامه های تلویزیونی کامپیوتری و ماهواره ای جنگ نرم |
آشنایی با ویژگیهای جنگ نرم و اهداف فردی و اجتماعی جنگ نرم |
تاریخچه جنگ نرم – ویژگی های جنگ نرم – اهداف جنگ نرم |
هشت |
اول |
اردیبهشت |
مطالعه و بحث در کلاس و محیط های جمعی خانوادگی در خصوص تهاجم فرهنگی |
بالا بردن سطح توانمندی نوجوان در برخورد با تهاجم فرهنگی و شبکه های ماهواره ای |
راههی مقابله با جنگ نرم |
هشت |
دوم | |
شناسایی دوره های آموزشی فردی در جامعه |
به حداقل رساندن آسیب ها به بخش نیروی انسانی جامعه |
پدافند غیر عامل – جنگ های نسل چهارم – پدافند غیر عامل در سنت رسول اکرم ( ص ) |
نهم |
سوم | |
بالا بردن سطح اطلاعات از نحوه کار با سیستم های رایانه ای |
آشنایی با تهاجم و نفوذ به رایانه ها و سیستم های فناوری |
جنگ سایبری ؟ وظیفه ما چیست ؟ آشنایی با کمک های اولیه – چگونگی کمک به مصدوم |
نهم |
چهارم | |
معرفی بروشورهای آموزشی کمک های اولیه + شرکت در دوره های آموزش کمک های اولیه |
آشنایی با فعالیت هلال احمر کشورمان و توانمند سازی افراد برای کمک به همنوع در شرایط اضطراری و بحران |
|
دهم |
|
مطالب مشابه :
مولفه های امنیت پایدار
شکیبایی - مولفه های امنیت پایدار - سیاسی وفرهنگی در جامعه ی فقیر و بیکار هیچ گاه امنیت
درس اول امنیت پایدار
درس اول : امنیت پایدار . امنیت ملی وضعیتی است که در آن یک کشور. بتواند منافع و ارزش های حیاتی
طرح درس سالانه 92-93
آشنایی با امنیت پایدار 5-4 * امنیت پایدار دوم قصه سرایی-دریافت مفهوم-کنفرانس
طرح درس سالانه آمادگی دفاعی متوسطه
آشنایی با مفهوم امنیت . امنیت پایدار : ص 2 و 3 . تفهیم مفهوم اقتدار فرد یا حکومت در ذهن دانش
عنوان مقاله: نقش توسعه منابع انسانی در امنیت شغلی کارکنان
مدیریت - عنوان مقاله: نقش توسعه منابع انسانی در امنیت شغلی کارکنان - مطالعات مدیریتی
طرح درس ( درس اول ) امنیت پایدار
علمی آموزشی - طرح درس ( درس اول ) امنیت پایدار - ارتباط با همکاران آمادگی دفاعی
بررسی جایگاه اقتصاد مقاومتی در توسعه کشاورزی و پایداری امنیت ملی
مفهوم امنیت ملی، به رغم قدمت و کاربرد فزاینده اش در ادبیات سیستم های کشاورزی پایدار
مفهوم اجمالی توسعه پایدار
بهطوریکه مشخص است، اصطلاح «توسعه پایدار» از امنیت غذایی مفهوم، توسعه پایدار
برچسب :
مفهوم امنیت پایدار