طرح درس روزانه
طرح درس بر اساس دیدگاه فرا شناخت ( طرح درس روزانه)
پایه تحصیلی: دوم موضوع : شناخت عناصر بصری (نقطه ) نام درس: مبانی هنرهای تجسمی عنوان : نقطه وقت : 5 ساعت هدف کلی : آشنایی با نقطه در هنرهای تجسمی |
هدفهای جزئی :1- معنی نقطه در ریاضی و هنرهای تجسمی را بداند . 2ترکیب نقطه رابداند و اجرا کند . 3-موقعیتهای مختلف نقطه در کادر را بداند و اجرا کند .4- مفهوم تجمع وپراکندگی رابداند و اجرا کند. |
هدفهای رفتاری : 1-معانی نقطه در ریاضی و هنرهای تجسمی را شرح دهد .2- مفهوم تجمع وپراکندگی و ترکیب نقاط در کادررا تعریف کند .3- موقعیتهای مختلف نقطه در کادر را اجرا کند . |
وسایل آموزشی : 1- کتاب 2- تخته وگچ 3- تصویر و عکس 4- انواع مجلات وکتب 5- رایانه |
ارزشیابی ورودی : از درس هفته گذشته با موضوع (عناصر و کیفتهای بصری،دیدن و خوب دیدن وکادر )ارزشیابی ورودی به عمل آمد، نتیجه :0.95 دانش آموزان به سوالات پاسخ صحیح دادند. |
روش تدریس : در ابتدا برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با اصطلاحات ،ازروی درس روخوانی انجام شد، سپس با استفاده از وسایل کمک آموزشی وروش سخنرانی وپرسش و پاسخ وانجام چند نمونه کار عملی دانش آموزان با مفهوم نقطه ی تجسمی آشنا شدند. |
مدل کلاسی : برای قسمت تئوری دانش آموزان در چند ردیف میز ونیمکت دو ویا سه نفره نشستند ولی برای قسمت عملی یک میز بلند در وسط کارگاه و دانش آموزان دور آن نشستند . |
گروههای آموزش گیرنده : همه دانش آموزان کلاس در قالب یک گروه |
فعالیتهای معلم: پس از شرح درس وانجام چند کار عملی کارهای خواسته شده از دانش آموزان مورد تجزیه وتحلیل قرار می گیرد ونقاط قوت وضعف آنها بررسی قرار می گیرد. |
فعالیتهای دانش آموزان : با توجه به مطالب گفته شده دانش آموزان باید تمرینهایی انجام دهند واجرا شده ی انها را جلسه بعد به کلاس بیاورند. |
ارزشیابی آموزشی : با توجه به کار عملی دانش آموزان وپرسش مشخص شد 0.65 دانش آموزان با درس آشنا شدند وباز هم روی این مبحث باید مکث کرد. |
تعیین تکلیف و تعیین برنامه های بعدی : جلسه بعد از مطالب گفته شده امتحان کتبی گرفته می شود. اتودهای سر کلاس در صورت تائید اجرا وپاسپارتو شود . |
نام و نام خانوادگی دبیر مربوطه : فاطمه زند نام هنرستان / دبیرستان : ولایت فقیه
مطالب مشابه :
شرح وظایف سرگروه های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش :
4- نقد و بررسی کتابهای درسی شناسایی نقاط قوت ، اشکال ها و هنرستان های نقاط ضعف و قوت
هدف ازایجادشاخه كاردانش :
ونقاط قوت وضعف تعیین فرصتهاوتهدیدهای هنرستان: فرصت ها: تعیین نقاط قوت هنرستان:
گزارش اردوهای راهیان نور سال 90(مرحله پسران)
اعزام كاروان ها درتاريخ 5/6/90 دوم به سوم هنرستان گزارش نقاط قوت وضعف
فعالیت های قبل از تدریس
درباره مسائل حسابداری ،اقتصادی،تجاری ،سوالات امتحانی هنرستان ها هم توجه نقاط قوت وضعف
چالش¬ها، آسیب¬ها و بسترهای راهبردی جهت تحقق اهداف آموزشی-پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای
چالش¬ها، آسیب¬ها و بسترهای از نقاط قوت وضعف دو مهارتی مدارس به هنرستانها
بررسي وضعيت و عوامل موثر بر انگيزش تحصيلي هنرجويان كاردانش
برقراری سیستم نظارت و کنترل مناسب در داخل هنرستان ها. نقاط قوت وضعف نقاط قوت و
مدیریت استراتژیک
محاسن یا نقاط قوت اصلی که نقاط قوت وضعف سازمان را ها برای منظورهای
مدارس
شد تیمهای هنرستان شهید طالقانی و کزدند.(قانع ها). خوبی بود تا نقاط قوت وضعف
طرح درس روزانه
و ترکیب نقاط در کادررا گیرد ونقاط قوت وضعف آنها نام هنرستان
برچسب :
نقاط قوت وضعف هنرستان ها