نمونه طرح درس پيش دبستاني

تعداد فراگیران : 5 تا 10 نفر

موضوع درس : خوش اخلاقی – بد اخلاقی

عنوان کتاب : لپ قرمزی

تاریخ:26/10/88

شماره

صفحات کتاب : 15 صفحه

منابع : داستان های تخیلی و راهنماي تدريس نوشته سيد حشمت الله مرتضوي زاده  . تهران :‌انتشارات عابد 02166513321

طرح : سحر نماینده

مدت جلسه به دقیقه : 35 دقیقه

هدف کلی درس : کودکان خوش اخلاقی را یادگیری

دوره و پایه تحصیلی : پیش دبستانی

1-مفهوم اخلاق خوب و بد                                                             3-یادآوری کار کردن پیرمرد

2-زحمت کشیدن و رسیدن به هدف                                 4-آگاهی از چگونه رفتار کردن با دیگران

عنوان های فرعی درس

تعداد فراگیران : 5 تا 10 نفر

موضوع درس : خوش اخلاقی – بد اخلاقی

عنوان کتاب : لپ قرمزی

تاریخ:26/10/88

شماره

صفحات کتاب : 15 صفحه

منابع : داستان های تخیلی و راهنماي تدريس نوشته سيد حشمت الله مرتضوي زاده  . تهران :‌انتشارات عابد 02166513321

طرح : سحر نماینده

مدت جلسه به دقیقه : 35 دقیقه

هدف کلی درس : کودکان خوش اخلاقی را یادگیری

دوره و پایه تحصیلی : پیش دبستانی

1-مفهوم اخلاق خوب و بد                                                             3-یادآوری کار کردن پیرمرد

2-زحمت کشیدن و رسیدن به هدف                                 4-آگاهی از چگونه رفتار کردن با دیگران

عنوان های فرعی درس

کودکان در فرآیند آموزش و تدریس معلم باید:

1-با رفتارهای خوب و بد آشنا شوند.                                                               

2-اخلاق و رفتار خوب و بد را به طور عملی درک کنند.

3-با مفهوم اخلاق خوب و بد آشنا شوند

هدف های جرئی درس

کودکان پس از پایان آموزش و تدریس معلم باید بتوانند در کلاس :

1-رفتارهای خوب را از خود نشان دهند.                                           

2-بتوانند برای رفتارهای خوب مثال بیاورند.

3-رفتارهای بد را تشخیص دهند. 

هدف های رفتاری درس

1-ایفای نقش                                                                                              

2-پرسش و پاسخ

3-بحث گروهی                           

4-قصه گویی

روش یا روش های تدریس

1-فیلم ، تصویر، عکس                                                                 

2-تلویزیون ، ضبط

3-کتاب داستان ، نقاشی

وسایل آموزش مورد نیاز

از کودکان انتظار داریم برای شرح درس جدید :

1-رفتارهای خوب و بد را انجام اما معنای آن را ندانند.

2-کارکردن با اخلاق خوب را باید بگیرند.                                         3-اخلاق بد را ترک کنند.

 

تعیین رفتارهای ورودی

زمان

1-باچهره ی شادو بشاش وارد کلاس می شویم. 3-از داستان جلسه ی قبل از کودکان پرسش و پاسخ می کنیم

2-با کودکان سلام و احوال پرسی .                                            4-از کودکان انتظار داریم به سؤال و پرسش ما جواب بدهند                                                                                                            

انجام کارهای مقدماتی

2 دقیقه

3دقیقه

برای اطلاع از دانسته های قبلی کودکان در مورد داستان جلسه ی قبل و شروع داستان جدید انتظار داریم به پرسش و سؤال ما جواب بدهند و به ما می گویند از داستان چه چیزهایی فهمیدند.

ارزشیابی تشخیص

5 دقیقه

1-پرسیدن سؤال در مورد داستان .            3-کودکان برای پاسخ به سوال با دوستان خود مشورت و گفتگو می کنند.       

2-ایجاد تفکر برای پاسخ  به سؤال

زمینه سازی و ایجاد انگیزی

10 دقیقه

یکی بود یکی نبود سال ها پیش در یکی از دهکده های ژاپن پیرمردی زحمتکش زندگی اش راضی بود و تنها چیزی که او را اذیت می کرد غده ای  به بزرگی یک سیب جنگلی بود که روی صورتش سبز شده بود. این پیرمرد بسیار خنده روی بود که چشمش به سوراخ بزرگی روی تنه ی یک درخت افتاد خود را در آنجا پنهان کرد و خوابش برد وقتی بیدار شد همه جا تاریک بود. نگاهی به بیرون انداخت که دید چند تایی دیو قرمز ، آبی و سبز جشن گرفته بودند که یکدفعه یکی از دیوهای قرمز بوی آدمیزاد شنید . دیوهای دیگر فریاد زدند آهای آدمیزاد بیرون بیا و خودت را نشان بده . پیرمرد نوری از سوراخ بیرون آمد دیوها به او گفتند اگر می خواهی نجات پیدا کنی باید برای ما رقص دیو کی کنی پیرمرد هم برای آن ها رقص دیوکی کرد یکی از دیوها غده ی روی صورت پیرمرد را گرفت و کند پیرمرد خیلی خوشحال بود و به خانه برگشت و خدا را شکر کرد که از شر آن غده راحت شده است.

نتیجه : انسان با اخلاق خوب و برخورد خوب می تواند حتی دیو را هم رام کند.

ارائه درس

5دقیقه

نتیجه فعالیت های یاددهی ، یادگیری در این جلسه عبارتند از :

1-برای رفتارهای خوب و بد مثال بیاورید .        

2-رفتارهای خوب را جایگزین رفتارهای بد کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

5دقیقه

1-چرا ما باید با همه خوش اخلاق باشیم و از خود رفتار خوب نشان دهیم ؟

2-رفتارهای بد چه تأثیری در روحیه و زندگی ما دارند؟

3-رفتارهای خوب و بد را با هم مقایسه کنید و بگویید خوش اخلاق و انجام رفتار خوب بهتر است یا بد اخلاقی و رفتار بد؟

ارزشیابی پایانی

5 دقیقه

از کودکان به خاطر اخلاق خوب و فعالیت در کلاس تشکر می کنیم و از آن ها می خواهیم که به دلخواه داستانی را بخوانند و در کلاس مفهوم آن داستان را بگویند.

تعیین تکلیف و پایان درس

 


مطالب مشابه :


نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی

به نام خدا. نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی. نام واحد کار : ماهی




طرح درس پیش دبستانی

دانلود نمونه سوال تمام فصلهای ریاضی طرح درس پیش دبستانی (واحد کار گیاهان و میوه ها)




نمونه طرح درس پيش دبستاني

کلاس چند پایه .ارزشیابی .طرح درس . پیش دبستانی . نمونه طرح درس پیش




طرح درس دوره پیش دبستانی

نوع مطلب : طرح درس، پیش دبستانی، برچسب ها :طرح درس, دوره پیش




طرح درس دوره پیش دبستانی

طرح درس دوره پیش دبستانی کلاس چند پایه .ارزشیابی .طرح درس . نمونه طرح درس پیش




نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی

نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی. نام واحد کار : ماهی




دانلود طرح درس های تمام پایه های ابتدایی

دانلود طرح درس های تمام پایه های ابتدایی دانلود نمونه سوالات , طرح درس , پیش دبستانی




طرح درس پیش دبستانی (واحد کار گیاهان و میوه ها)

دانلود نمونه سوال تمام فصلهای ریاضی طرح درس پیش دبستانی (واحد کار گیاهان و میوه ها)




روش و مراحل نگارش و تنظیم طرح درس روزانه

مدرسه ی سبز**پیش دبستانی تا ششم ابتدایی* مدرسه ی یک نمونه طرح درس




نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی غیردولتی علم و ایمان زاغمرز

به نام خدا. نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی غیردولتی علم و ایمان زاغمرز




برچسب :