طرح درسهاي روزانه مفيد
شماره ۱
«بسمه تعالی» طرح درس براساس دیدگاه فراشناخت نام ونام خانوادگی: |
پایه تحصیلی:سوم موضوع:داراییهای ثابت نام درس:حسابداری2 عنوان:استهلاک وقت:6ساعت هدف کلی:ایجادتوانایی لازم برای ثبت معادلات و عملیات دردفاترحسابداری |
هدف جزئی:عملیات حسابداری داراییهای ثابت رافراگیرد. |
هدفهای رفتاری:بعدازپایان جلسه ازدانش اموزخواسته شود3روش محاسبه استهلاک داراییهای ثابت رادرکلاس نام برده،توضیح دهدومحاسبه کند. |
وسایل اموزشی:گچ،تخته،ماشین حساب،کتاب،فرمهای حسابداری(سندحسابداری،دفترروزنامه،دفترکل و...) |
ارزشیابی ورودی:به منظورارزیابی اغازین سوالات زیرپرسیده می شود: 1-تعریف دارایی چیست؟ 2-انواع دارایی کدام اند؟ 3-تعریف دارایی ثابت چیست؟وچرابه انهادارایی ثابت می گوییم؟ |
روش تدریس:حل مسئله،پروژه،بارش مغزی. |
مدل کلاسی:بصورت ردیفی |
گروه های اموزش گیرنده:گروه های سه نفره(ضعیف،متوسط،زرنگ) |
فعالیت های معلم: 1- سلام واحوال پرسی 2- حضوروغیاب 3- ارزشیابی ورودی 4- ارائه درس 5- ارزیابی تکوینی 6- ارزیابی پایانی |
فعالیت های دانش اموز:گوش دادن به سوالات معلم،پاسخ دادن به انها،توجه کردن به درس واشکالات خودراپرسیدن،حل مسئله تمرین و تست هایی که معلم ازانهاخواسته است. |
ارزیابی اموزشی: 1- به صورت شفاهی پرسیده می شود. 2- تعریف داراییهای ثابت،تعریف استهلاک،تعریف عمرمفید،تعریف ارزش اسقاط. 3- به صورت کتبی مسئله به دانش اموزداده می شود که نکته های جدیدداشته باشدتادانش اموزواداربه تفکرگرددوحل کند. |
تعیین تکلیف وتعیین برنامه های بعدی: 1- چندمسئله براساس محتوای درس ارائه شده برای حل درمنزل به دانش اموزداده شود. 2- اعلام می گرددکه جلسه اینده خروج داراییهای ثابت تدریس می شوداستهلاک دارایی های ثابت پرسیده می شود.
|
شماره ۲
بسمه تعالی طرح درس بر اساس دیدگاه فرا شناخت
|
پایه تحصیل: سوم موضوع: انالیز نام درس: امار2 عنوان: ابزار شمارش وقت:90دقیقه هدف کلی: یادگیری اصل ضرب وجمع وابزار شمارش |
هدفهای جزیی : یادگیری اصل جمع – اصل ضرب- فاکتوریل.
|
هدفهای رفتاری: دانش آموزان باید بتوانند از اصل ضرب و اصل جمع مثالی بزنند و بتوانند کاربرد فاکتوریول را در جمله و حل مسائل بدونند و حل چندتمرین توسط دانش اموز.
|
وسایل اموزشی: گچ وتابلو واستفاده ازماشین حساب و دانش اموزان بصورت هندسی.
|
ارزش یابی ورودی: سوال از دانش اموز درمورد درس هفته گذشته و ارزیابی آنها .
|
روش تدریس: اولا با یاد خدا و خضورو غایب از دانش آموزان از وضعیت جسمانی و روانی آنها درس را به صورت سوال شروع می کنیم
|
مدل کلاسی: چیدمان کلاس به صورت گروهی می باشد
|
گروهای اموزش گیرنده: به صورت گروه های دو یا سه نفره
|
فعالییت های معلم: شروع پرسش از دانش اموزکه به چند طریق برفرض اینکه ازبروجرد به تهران سه راه وجود داشته باشدمی توان به تهران از بروجرد مسافرت کرد؟
|
فعالیتهای دانش اموزان: فکرکردن وجواب دادن
|
ارزش یابی اموزشی: بیان چند مسئله توسط معلم وحل توسط دانش اموزان
|
تععین تکلیف وتعیین برنامه های بعدی: حل تمرینات مربوط به مطالب ذکرشده ومروری بر درس جدید(تبدیل) و تعین تکلیف برای دانش آموزان برای مطالعه درس جدید
|
شماره ۳
بسمه تعالی طرح درس بر اساس دیدگاه فراشناخت
|
پایه تحصیلی : دوم موضوع : درآمد و هزینه نام درس : اصول حسابداری 1 عنوان : نحوه ثبت درآمد وهزینه در دفاتر وقت : 4 ساعت هدف کلی : تنظیم صورت سود و زیان |
هدفهای جزئی : 1- تعریف درآمدو هزینه را فراگیرد. 2- مفهوم پیش پرداخت دریافتها را فراگیرد. 3- هزینه های نقدی و غیر نقدی را یاد بگیرد. 4- در آمد نقدی و غیر نقدی را فراگیرد. 5- صورت سود و زیان را تنظیم کند. |
هدفهای رفتاری : 1- انواع هزینه ها را نام ببرد. 2- اقلام ثبت شده در سودو زیان را نام ببرد. 3- سود یا زیان شرکت را محاسبه کند. 4- دانش آموز در پایان جلسه بتواند در 10 دقیقه سود و زیان را تنظیم کند. |
وسایل آموزشی : گچ ، تخته ، ماشین حساب ، فرم های حسابداری ( سند ، روزنامه ، دفتر کل ، ...... ) |
ارزشیابی ورودی : به منظور ارزیابی آغازین سوالات زیر را می پرسیم : 1- هزینه به چه چیز گویند؟ 2- به نظر شما درآمد چیست ؟ 3- زیان در چه مواقعی اتفاق می افتد ؟ 4- شرکت در چه زمانی سود می برد ؟ |
روش تدریس : حل مساله – پروژه – مناظره ای – بارش مغزی – مشارکتی. |
مدل کلاس : بصورت ردیفی ( 2 نفر در یک میز ) |
گروه های آموزشی گیرنده : گروه های 3 نفری ( ضعیف ، متوسط ، زرنگ ) |
فعالیتهای معلم : 1- سلام و احوالپرسی 2- حضورو غیاب 3- ارزشیابی آغازین 4 – ارائه درس 5- ارزشیابی تکوینی 6- ارزشیابی پایانی. |
فعالیت های دانش آموز : 1- گوش دادن به درس 2- گوش دادن به سوالات معلم و پاسخ دادن به آنها. 3- مشارکت در کلاس. 4- حل کردن مسئله در کلاس 5- حل کردن مسئله در منزل
|
ارزشیابی آموزشی : در حین انجام کار به منظور پی بردن به نقاط ضعف دانش آموزان از آنها سوالاتی می پرسیم و در پایان هر فصل امتحان کتبی به عمل می آید. |
تعیین تکلیف و تعیین برنامه های بعدی : از دانش آموزان می خواهیم به صورت خلاصه درس ارائه شده در جلسه قبل را تکرار کنند. مسائل نکته داروجدید به دانش آموزان می دهیم تا برای حل کردن مجبور به تفکر شوند و بتوانیم آنها را درگیر و فعال کنیم (روش بارش مغزی ) طرح درس پیشنهادی کارشناسی گروه های آموزشی متوسطه |
مطالب مشابه :
درس1:تجزیه واریانس آزمایشات فاکتوریل
برای انجام تجزیه واریانس و تجزیه کوواریانس در آزمایش های فاکتوریل ، طرح کرت های خرد شده
پژوهش: طرح فاکتوریال factorial design
دانش پرستاری: از کلاس درس تا جامعه - پژوهش: طرح فاکتوریال factorial design - From Class to Community
ارزیابی اثر کودهای بیولوژیک و کود نیتروژن بر عملکرد و اجزای عملکرد رقم برنج هاشمی
تجزیه واریانس داده ها بر اساس طرح فاکتوریل
طرح درسهاي روزانه مفيد
حسابداري مدرن-شهرستان بروجرد - طرح درسهاي روزانه مفيد اصل ضرب- فاکتوریل.
آموزش نرم افزار MSTAT- C
طبیعت و - آموزش نرم افزار mstat- c - کسی که در حال زندگی می کند جاودانست. - طبیعت و
بهینه سازی میکرو استخراج با فاز جامد از فضای فوقانی برای تجزیه و تحلیل ترکیبات معطر در سرکه
، دمای نمونه در طول استخراج ، استحکام یونی ، و حجم نمونه با استفاده از یک طرح فاکتوریل
الگوریتم
1- الگوریتمی طرح کنید که عدد طبیعی n را خوانده و فاکتوریل الگوریتمی طرح کنید که 25 عدد
برچسب :
طرح فاکتوریل