انواع طرح درس سوم ابتدایی
مشخصات به نام خداوند بخشنده مهربان نام كتاب : بخوانيم پایه سوم موضوع :اهمیت فداکاری زمـــان : 50 دقیقه شماره طرح :........ نام درس :فداکاران تعداد دانش آموزان : 25 نفر چیدمان : بر اساس شرایط تاریــــــخ : | ||
اهداف کلی : 1. تقویت روحیه فداکاری و ایثار 2. تقویت مهارت های چهارگانه زبان آموزی 3. پرورش روحیه تفکر و خلاقیت 4. گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی 5. تقویت مهارت برقراری ارتباط اجتماعی | ||
اهداف رفتاری (دانش آموزان پس از پایان درس بتوانند ) 1. در فعالیت های گروهی شرکت کرده درباره درس نظر دهند..(تقویت روحیه اعتماد به نفس ) 2. به سؤالات مطر ح شده درس با دقت پاسخ های مناسب دهند.(پرورش تفکر خلاق ) 3. نام تعدادی از افراد فداکار منطقه ی خود را فهرست کنند (آشنایی با افراد فداکار) 4. نمونه ای از کارهای فداکارانه ی خود و یا اطرافیان را بیان کنند . 5. برای قدردانی از شهدا و انسانهای بزرگ دو جمله مناسب بنویسند . 6. با ذکر دو مثال اهمیت و ارزش فداکاری نسبت به هم نوعان خود را بیان کنند . 7. با کامل کردن یک جمله کاربرد استفاده از بدل را نشان دهند . (اشنایی با بدل و کاربرد آن در جمله ) 8. برای هر کلمه واژه ی مترادفی را ذکر کنند (گسترش واژگان ) 9. کلمات نامرتب را در قالب یک جمله ی مناسب مرتب کنند.(مهارت دسته بندی کلمات ) 10. با توجه به تصویر دو جمله مرتبط با آن بنویسند . (تصویر خوانی ) | ||
روش تدریس : همیاری و مشارکت –روش تدریس اعضای تیم | ||
وسایل لازم : کارت های گروه بندی - کتاب درسی – تابلو ..... | ||
قبل از تدریس :( 5 دقیقه زمان ذخیره کنار گذاشته شده است ) | ||
معلم |
فراگیر |
زمان |
ایجاد انگیزه : کدام یک از شما قبول می کند که ساعت ورزش با یکی از بچه های کلاس دوم ریاضی تمرین کند . · آماده سازی برای معرفی فداکاری و اهمیت آن |
فراگیر ا می تواند داوطلب شود یا داوطلب نشود (میزان داوطلبین برای شروع درس مهم است ) |
3 |
|
· دانش آموزانی که از فداکاری نمونه های ذکر می کنند آمادگی خوبی برای درس دارند · میزان پاسخ ها برای شروع درس مهم است .. | |
ارائه درس: | ||
· معلم با استفاده از کارتهای گروه بندی دانش آموزان را گروه بندی می کند . · شماره های 1 از صفحه 48 اولین کلمه ..همیشه .. تا... جلوگیری کند..صفحه 49 · شماره های 2 از صفحه 49 ..ریزعلی خواجوی ..تا همان صفحه ..نجات یافت
|
· دانش آموزان در 8گروه قرار می گیرند · 7 گروه 3 نفره و 1 گروه 4 نفره · به اعضای هر گروه شماره های 1 تا 3 داده می شود . · دانش آموزان به پشت کارت خود نگاه می کنند و متن خود را می یابند . |
5 |
|
· اعضای گروه ها آرام و بی صدا متن مربوط به خود را می خوانند. |
5 |
|
· اعضای هم شماره از گروه خود خارج شده و به نزد هم می روند و متن خوانده شده را برا ی یکدیگر توضیح می دهند . |
5 |
|
· اعضای هم شماره به گروه اصلی خود برگشته و متن را به نوبت برای هم توضیح می دهند . |
5 |
|
· دانش آموزان ابتدا فردی و سپس گروهی به سؤالات پاسخ می دهند |
5 |
|
· دانش آموزان بر اساس کلید دریافتی به خود نمره فردی و گروهی می دهند. |
5 |
|
· دانش آموزان با دقت به متن نگاه می کنند و به معلم گوش می دهند · در صورت نیاز نظر انتقادی خود را با کسب اجازه بیان می کنند . |
5 |
|
· دانش آموزان قبل از پاسخ گویی لازم است خوب فکر کنند . |
7 |
|
· دانش آموزان فرصت دارند تا در باره درس اطلاعات |
مطالب مشابه :
طراحی آموزشی
طرح درس پایه ششم ابتدایی فصل دوم: عددهای اعشاری درس سوم : تقسيم يک عدد بر عددهای
طرح درس روزانه علوم پايه چهارم ابتدايي
جدول بودجه بندي دروس پايه اول و دوم و سوم ابتدايي طرح درس روزانه علوم پايه چهارم
انواع طرح درس سوم ابتدایی
انواع طرح درس سوم پايهي سوم ابتدايي. بين دانش آموزان تقسيم مي كند و از آنها
طرح درس چادرنشين ها تعليمات اجتماعي سوم ابتدايي
طرح درس چادرنشين ها تعليمات اجتماعي طرح درس چادرنشين ها تعليمات اجتماعي سوم ابتدايي.
نمونه سوالات علوم سوم ابتدايي ( بخش یازدهم_گوناگوني گياهان )
نمونه سوالات علوم سوم ابتدايي دار به اين شكل تقسيم و طرح درس ریاضی پایه سوم
طرح درس كتاب "بخوانيم" چهارم ابتدايي
نمونه سوالات ضمن خدمت ، طرح درس و نمونه سوالات طرح درس قرآن سوم
طرح درس روزانه علوم پایه چهارم ابتدایی
طرح درس روزانه كتاب علوم سال سوم شما آمده شنوندگان و تقسيم كار 11)طرح
برچسب :
طرح درس تقسيم سوم ابتدايي