نمونه طرح درس فیزیک 2،1 و3


طرح درس سالانه فيزيك اول دبيرستان

طرح درس سالانه فيزيك دوم دبيرستان(رياضي و تجربي)

طرح درس سالانه فيزيك سوم دبيرستان(رشته تجربي)



طرح درس سالانه فیزیک1

طرح درس سالانه                     فيزيك كلاس اول دبيرستان                   

     ماه

       هفته اول

    هفته دوم

      هفته سوم

      هفته چهارم

 

    مهر

 معرفي كتاب تدريس تا انر‍‍ژي جنبشي

   تدريس انرژي جنبشي  و پتانسيل

تدريس تا آخر فصل

حل تمرينهاي آخر فصل

پرسش

حل تمرين

پرسش

امتحان

 

    آبان

تدريس تا گستره سنجش دما

تدريس تا رسانش گرما

تدريس تا آخر فصل

حل تمرينهاي آخر فصل

پرسش

پرسش

انجام آزمايش ورفع اشكال

امتحان

 

    آذر

تدريس تا القاي بار الكتريكي

پرسش وتدريس قانون اهم

پرسش وحل تمرين

حل تمرينهاي آخر فصل

آزمايش وتدريس تا قانون اهم

پرسش وتدريس تا توان

پرسش وتدريس تا آخر فصل

حل تمرين

  

    دي

 

امتحان

 امتحانات نوبت اول

امتحانات نوبت اول

امتحانات نوبت اول

امتحانات نوبت اول

امتحانات نوبت اول

امتحانات نوبت اول

 

 

    بهمن

تدريس تا تصوير در آينه تخت

تدريس تا رسم تصوير در آينه مقعر

تدريس تا رسم تصوير در آينه محدب

پرسش وتدريس تا بزرگنمايي

پرسش

پرسش

حل تمرين

حل تمرين

 

   اسفند

پرسش وتدريس تا آخر فصل

حل تمرين

امتحان

پرسش وتدريس تا تغيير سرعت نور در دو محيط

 انجام آزمايش

پرسش

تدريس تا عمق ظاهري

حل تمرين

 

  فروردين

 

تدريس تا منشور

تدريس تاعدسي واگرا

تد ريس تا محاسبه تصوير تاعدسي

 

پرسش

پرسش

حل تمرين

 

 ارديبهشت

تدريس تا توان عدسي

پرسش وحل تمرين

امتحان

 

پرسش وتدريس تا آخر فصل

انجام آزمايش

 

 

 

نمونه طرح درس فيزيک (1)

نام درس: فيزيک (1)
موضوع: مقاومت الکتريکي
زمان تدريس: ...
عنوان اصلي درس: مقاومت الکتريکي

عناوين فرعي درس :
1- مفهوم مقاومت
2- کاربرد مقاومت در زندگي
3- انجام آزمايش

هدف کلي درس :
دانش آموزان با مفهوم مقاومت و کاربرد آن آشنا شوند.

هدفهاي جزئي درس:
در فرآيند آموزش دانش آموزان بايد:
الف - با مفهوم مقاومت آشنا شوند.
ب - با کاربرد مقاومت در زندگي آشنا شوند.
ج - روش آزمايش و تجزيه و تحليل نتايج را ياد بگيرند.




هدفهاي رفتاري درس :
پس از پايان آموزش (بحث در کلاس مطالعه کتاب و انجام آزمايشهاي ارائه شده) از دانش آموزان انتظار مي رود بتوانند:
1- مفهوم مقاومت را در چند جمله بيان کنند. ( شناختي - دانش)
2- تأثير افزايش و کاهش مقاومت را در جريان الکتريکي در حدود 2 سطر توضيح دهند (شناختي - درک و فهم )
3- کاربرد مقاومت در زندگي انسان را در يک بند بنويسند. (شناختي - کاربرد)
4- .................
5- آزمايشهاي ارائه شده در کتاب را انجام دهند و نتايج آنها را در يک صفحه گزارش کنند. (شناختي - کاربرد)
6- ...............

پيش بيني رفتار ورودي
دانش آموزان براي فهم درس جديد بايد:
1 - با مفهوم رسانا و نارسانا آشنا باشند.
2 - مفهوم جريان الکتريکي را بدانند.
3 - با عواملي که باعث جريان الکتريکي مي شوند آشنا باشند.
4 - با کاربرد جريان الکتريکي آشنا باشند.

ارزشيابي تشخيصي
1 - سه نوع از اشياي رسانا را نام ببريد.
2 - جريان الکتريکي را در دو سطر توضيح دهيد.
3 - چه عواملي موجب جريان الکتريکي مي شود؟ در يک سطر توضيح دهيد.
4 - به ذکر مثال، دو کاربرد جريان الکتريکي را بيان کنيد.


فعاليت هاي آموزشي
الف) فعاليت هاي معلم (مراحل تدريس) :
1- حضور و غياب
2- پرسش از درس قبل و بررسي مسائل و تکاليف دانش آموزان
3 - معرفي درس جديد
4 - طرح سؤال براي سيال سازي ذهن
5- توجه و دقت به پاسخهاي دانش آموزان
6 - هدايت دانش آموزان در انجام آزمايشهاي مطرح شده در کلاس
7 - پرسش و پاسخ درباره ي مسائل مطرح شده در زمينه مقاومت الکتريکي
8 - جمع بندي مطالب ارائه شده در کلاس
9 - ارائه تکاليف به دانش آموزان جهت انجام در خارج از کلاس

ب) فعاليت هاي دانش آموزان :
1 - ارائه تکاليف جلسه ي قبل و بيان مشکلات در زمينه ي انجام آنها
2 - پاسخ به سؤالهاي معلم
3 - طرح سؤال و بحث در مورد مقاومت الکتريکي
4 - مشارکت فعال در فعاليت هاي آموزشي کلاس
5 - توجه به مطالب معلم و يادداشت آنها
6 - مطالعه ي کتاب و پاسخ به سؤالهاي کتاب
7 - انجام آزمايشهاي کتاب
8 - تنظيم گيزارش درباره نتايج آزمايشها
9 - انجام تکاليف ارائه شده (در منزل يا خارج از کلاس)




روش تدريس
روش توضيحي، روش پرسش و پاسخ، روش آزمايشگاهي

وسايل آموزشي
مولد، آمپرسنج، ولت سنج، لامپ، کليد، سيمهاي رابط، کتاب درسي، تخته سياه و گچ

ارزشيابي پاياني
ارزشيابي به صورت کتبي با شفاهي انجام خواهد شد.

سؤالهاي ارزشيابي
1- مقاومت الکتريکي را در يک سطر توضيح دهيد.
2- علت افزايش و کاهش مقاومت را در يک جريان الکتريکي با ذکل مثال توضيح دهيد.
3- کاربرد مقاومت الکتريکي را در زندگي انسان به اختصار در يک بند بنويسيد.

فعاليت هاي تکميلي
1- مبحث درس را با دقت مطالعه کنند.
2- به سؤالهاي صفحه ... به طور کتبي پاسخ دهند و در جلسه بعد با خود به کلاس بياورند.
3- يکي از آزمايشهاي مطرح شده در کتاب را انجام دهند، و نتايج آن را در يک صفحه بنويسند و در جلسه بعد در کلاس درس مطرح نمايند.

تنظیم و خلاصه نویسی : محمد رضاهدايت پور- حسين رسولي
منبع : سایت شبکه آموزش سیما


مطالب مشابه :


حل تمرين هاي فصل اول فیزیک اول دبیرستان

حل تمرين هاي فصل اول پاسخ تمرين هاي دانلود دفترچه سوالات ارشد 92 رشته هاي فيزيك




حل تمرین های فصل 2 فيزيك 3 رياضي(الکتریسیته ساکن)

حل تمرین های فصل 2 فيزيك 3 رياضي(الکتریسیته ساکن) 1 تمرين هاي فصل اول : 1




حل تمرين هاي فصل چهارم فیزیک دوم دبیرستان

حل تمرين هاي فصل چهارم فیزیک دوم دانلود دفترچه سوالات ارشد 92 رشته هاي فيزيك و




حل تمرينات آخر فصل 3 فيزيك 1 پيش دانشگاهي

حل تمرينات آخر فصل 3 فيزيك 1 پيش دانشگاهي حل تمرينات آخر فصل3 فيزيك 1 پيش بازي هاي فيزيك




حل مسائل كتاب حسابان سال سوم رياضي فيزيك

بر ما پوشيده نيست كه راهنماي حل تمرين هاي كتب رياضي در سوم رياضي فيزيك برچسب‌ها: حل,




چگونه برای کنکور 86درس بخوانیم- روش خواندن دروس عمومی در کنکور - شماره 3

را بخوانيد و مثال ها را حل كنيد ، فقط به دوره فرمول هاي ارائه شده و حل تمرين هاي فيزيك هم




حل تمرين هاي ستاره دار فصل سوم كتاب مكمل رياضي 3 تجربي ( حد و پيوستگي )

حل تمرين هاي ستاره دار فصل سوم كتاب مكمل رياضي 3 حل مسائل كتاب حسابان سال سوم رياضي فيزيك.




پاسخ تمرين هاي فصل ششم سال 2

.•*. .*•.ღ - پاسخ تمرين هاي فصل ششم سال 2 - با استفاده از جدول هاي (6-2) و (6-3) اخبار فيزيك ipn




نمونه طرح درس فیزیک 2،1 و3

انديـــــــــــــشه هاي نو در فيزيك. كتابخانه مجازي حل تمرين.




فیزیک 1وآزمایشگاه-آموزش-تمرين هاي فصل سوم

فیزیک 1وآزمایشگاه-آموزش-تمرين هاي فصل سوم - 3 - آزمايش زير را انجام دهيد:




برچسب :